Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluMENÜ

ALIN ÇİZGİLERİNE BOTOKS

Alın Çizgilerine Botoks

Alnımızı ve dolayısı ile kaşlarımızı yukarı kaldırmaya yarayan bu kas yaşlanma ile birlikte alın bölgesinde birbirine paralel çizgiler şeklinde kırışıklıklara sebep olur.

Alın Çizgilerine Botoks Ankara

Alın kası (frontal kas) kaşlarden ense bölgesşne kadar uzanan ince ve geniş bir yapıdır. Alnımızı ve dolayısı ile kaşlarımızı yukarı kaldırmaya yarayan bu kas yaşlanma ile birlikte alın bölgesinde birbirine paralel çizgiler şeklinde kırışıklıklara sebep olur. Mimiklerini ve alın kasını fazla kullanan ve bu kasın aktif olduğu kişilerde bu çizgiler erken belirir ve derinleşir. Alın bölgemizde kaş arasında ve üzerinde kaş hareketlerini idare eden 2 kasımız daha mevcuttur. Kaş çatma hareketini, oluşan kızgın ifadeyi bunlar yaparlar. Alın çizgilerine botoks ile bu kasları zayıflatır kırışıklık oluşumunu geçici olarak bloke ederiz.

Alın çizgilerine botoks tedavisi ne kadar etkidir?

Oluşmuş alın çizgilerinin azaltılıp yok edilmesi, alın çizgilerinin oluşmasını önlemek için kullanılan en etkili yöntem alın botoksu’dur. Alın çizgilerine botox uygulaması hem koruyucu hem tedavi edici özelliğe sahiptir. Bu sebepledir ki alın çizgileri oluşmadan (30’lu yaşların başları) başlanan alın botox tedavileri ileride pürüssüz bir alın sağlar. Alın çizgilerine botoks yaptıran kişiler bize ilk söyledikleri söz “hocam alnım parlıyor” olmaktadır. Alın kırışıklığı için botoks yapıldığında alın kasının kırışıklık yapan istediğimiz kısımlarını bloke eder, yan kısımlarına ise botoks yapmayız. Bu sayede hoş bir şekilde hafifçe yanlardan kaşları kaldırırız. Bu daha canlı ve enerjik bir bakış sağlar. Aynı seansta kaş arasına botoks yaparak kaş çatma sonucu kaş arasında oluşan dikey çizgi ve olukları da tedavi ederiz. Düzenli yapılan alın botoksu ve kaş arası botoksu sayesinde oluşacak çizgilerin derinleşmesi veya oluşması önlenir.

“Botoks hem kırışıklık giderici hem de ileride kırışıklık oluşmasını önleyici etkiye sahiptir.”

Alın kırışıklığı için botoks nasıl yapılır?

Alın kırışıklığı için botoks uygulaması yaklaşık 5-10 dakika süren ağrısız bir uygulamadır. Botox öncesi lokal anestezik krem ve soğuk uygulama ile ağrı duyulmayan bir işlemdir. Etkisi 4-7 günde başlar, 15 günde tam olarak yerleşir. Yaklaşık olarak etkisi 5-6 ay kadar devam eder. Şişlik ve morluk görülmez, kızarıklık 15 dakika içerisinde geçer. Öğle arası estetik prosedürü olarak bile düşünülebilir.

Alın çizgilerine botoks alternatif tedaviler nelerdir?

Alın çizgileri çok derin ve 3 seans botoks uygulamasına rağmen belirgin ise alın dolgusu ile alın çizgilerine botoks uygulamasını kombine ediyorum. Alın bölgesinde hem uzun süre kalıcılığı olan hem de optimal yoğunlukta dolgu seçeneklerimiz mevcut olduğundan sonuç tatminkardır. Alın dolgusu işlemi 10 dakika kadar süren ağrısız bir uygulamadır. Alın dolgusu Ankara sonrası sonuç hemen görülür. Alın dolgusu fiyatları uygulanacak dolgu türü ve miktarına göre değişkenlik gösterir.

Alın çizgilerine botoks fiyatları nasıldır?

Alın çizgilerine botoks fiyatları Ankara beraberinde yapılacak uygulama bölgelerine göre değişebilir. Alın botox fiyatları için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Soru Sor
En az 70 karakter.
BOTOKS FİYAT TALEBİ
En az 70 karakter.

Görüş bildirmek veya Randevu almak için formu kullanabilirsiniz.

BOTOKS VİDEOLARI
Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 4689