Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluMENÜ

BABY BOTOKS

BABY BOTOKS

Baby botox tekniğinde de yine botullinum toksini (botox) solüsyon enjeksiyonu kullanılır. Ancak az ince yüz kaslarını gevşetmek ve bloke etmek için çok az miktarda botoks solüsyonu yüzdeki en uygun noktalara enjekte edilir.

Uzun zamandır estetik dünyasında popular olan bir terim olan “Baby Botoks” çokça talep gördü. Aslında “BabyBotox” sadece moda bir sözcük olmayıp hem güzellik meraklılarının hem de profesyonellerin ilgisini çekti.

Bu terimin ne anlama geldiğini, klasik Botoks uygulamalarından ne kadar farklı olduğunu ya da sizin için doğru seçim olup olmadığını merak ettiyseniz lütfen okumaya devam edin.

Baby Botoks Nedir?

Baby Botoks, yüzdeki kırışıklıkları ve çizgileri tedavi etmek için uygun miktarda Botulinum toksininin (genellikle ticari adı Botox olarak bilinir) kullanıldığı rafine bir tekniği ifade eder. Bu yöntem, bazen geleneksel Botoks enjeksiyonlarından kaynaklanan "donmuş" görünüm yerine, incelikli ve doğal görünümlü bir sonuç sağlamayı amaçlamaktadır.

“Baby Botox” ilk olarak Amerika’da kullanılan bir terimdir. Hollywood sahne sanatçılarında donuk yüzleri ile normal bir yüz ifadesi almanın mümkün olmadığı şikayetleri üzerine, aktrisler hem güzelliklerini daha uzun süre korumak hem de daha doğal bir görünüme kavuşmalarını sağlayacak botoks enjeksiyonu tedavisi aramaya başladılar.

Baby Botoks ile ince ve hassas yüz kaslarını gevşetmek ve bloke etmek için çok az miktarda botoks solüsyonu yüzdeki en uygun noktalara enjekte edilir.

Klasik Botoks uygulamalarında sıkça rastlanan ifadenin değişmesi, mimiklerin donması veya gülüşün değişmesi gibi şikayetler BabyBotoks’un çıkış noktası olmuştur. Aslında çoğu insan doğallıktan ödün vermeden Botoks’un yüzde yarattığı kırışıksız parlaklığı ve tazeliği talep etmektedir.

Baby Botoks bu taleplere cevap veren bir Botoks tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygulanan Botilinum toksin (Botoks) aynı ilaç olup, Baby Botoks ’da uygulama noktaları ve dozları özellik gösterir.

Baby Botoks Ankara

Baby Botoks” özellikle doğal ve hafif etkili sonuçlar elde etmek için kullanılan botoks enjeksiyonlarını simgeliyor. Günümüzde kırışık önleyici enjeksiyonlar ile doğal görünüm elde etmek için uygulanan bir tekniktir.

Baby Botox Nasıl Yapılır?

Baby Botox çok ince botoks iğneleri ile optimum dozlar ile özel noktalara yapılır. Baby Botoks dozları ve uygulama noktalarının belirlenmesinde; kişinin yüz kaslarının yapısı, kırışıklıkların miktarı, yaşı gibi birçok faktör göz önüne alınır.

Baby Botoks Neden Popüler?

Doğal Sonuçlar: Toplumda talep daha “doğal” bir estetiğe yöneldikçe, çoğu kişi değiştirmek yerine iyileştiren tedavileri tercih ediyor. Baby Botoks doğal bir gençleştirme sunar.

Daha Az KomplikasyonRiski: Daha küçük dozlarda, aşırı tedavi ve buna bağlı komplikasyon riski daha azdır.

Baby Botoks ve Klasik Botoks Farkı Nedir?

  • Dozaj: Kullanılan toksin miktarı farklıdır.
  • Hedef Bölgeler: Baby Botoks genellikle ince çizgiler, erken yaşlanma belirtileri ve ince hareketlerin tercih edildiği bölgeler için tercih edilir.

Baby Botoks Kimlere Yapılır?

Dinamik kırışıklıkların başlamasını önlemek isteyen 20'li yaşların sonları ile 30'lu yaşların başlarındaki kişiler. Baby Botoks yüz ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklıklarını azaltmak isteyen kadın ya da erkek herkes tarafından yaptırılabilir. Günümüz estetik anlayışı “doğal ve güzel yüzler” olduğundan, her yıl popülaritesi giderek artan “baby botoks” uygulamaları kırışıklıkların oluşmaya başladığı her yaş ya da her cinsiyet grubu tarafından sık talep edilen ve bir tedavi yöntemidir.

Mevcut kırışıklıklarım azalsın, mimiklerim etkilenmesin, yüzüm donuk durmasın..” istiyorsanız; Çözüm Baby Botoks olabilir..

Baby Botoks doğallığı önceleyen, yüzümde mimiklerim donmadan doğal bir Botoks istiyorum kaygısı yaşayan her yaştan insan için uygundur. Hassas değişiklikleri hedefleyen bireyler özellikle Botoks yaptırdığı belli olmasın ama Botoksun tüm faydalarından yararlanmak isteyenler için uygundur.

Yakın çevresinde Botoks uygulaması yapıldığının bilinmesini istemeyen, yüzünde bir anda belirgin değişiklikler olmasını istemeyenler için Baby Botoks ideal bir yöntem olabilir.

Baby Botox, sadece genç yaşlardaki kişiler için değil doğal sonuçlar arayan herkes için uygundur.

Baby Botoks Yapan Doktorlar

Baby Botoks yapan kişinin mutlaka konuya hakim uzman bir doktor olduğundan emin olun. Botoks uzman doktorların elinde daha güvenli bir uygulamadır. Doktorunuza mutlaka özellikle Baby Botox ile ilgili deneyimlerini sorun.

Baby Botoksun Yan Etkisi Var Mıdır?

Baby Botoks basit bir işlem gibi görünen ancak yapan kişi için belli bir birikim ve tecrübe gerektiren bir uygulamadır. Özellikle minimal dozlar ile mimikleri koruyarak ve ifade donukluğu olmaksızın doğal ve genç bir görünüm oluşturmak ancak konusunda uzman kişilerce elde edilebilen bir başarıdır.

Baby Botoks Fiyatı

Baby botoks fiyatları hakkında detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

Soru Sor
En az 70 karakter.
BOTOKS FİYAT TALEBİ
En az 70 karakter.

Görüş bildirmek veya Randevu almak için formu kullanabilirsiniz.

BOTOKS VİDEOLARI
Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 4689