Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluMENÜ

BOTOKS FİYATLARI

BOTOKS FİYATLARI

Özellikle son yıllarda estetik alanda sonuçları en etkili ve tatmin edici ameliyatsız uygulamalardan birisi olan botoks ya da bir diğer adıyla botox esasen clostridium botilinum isimli bir bakteriden üretilmiş olan bir çeşit nörotoksinin adıdır.

Botoks Fiyatları Ankara

Botoks ilaç kategorisinde değerlendirilen kaslar üzerine geçici olarak gevşetici etkisi olan bir maddedir. Botoks en hızlı ve kolay uygulanan ancak etkinliği bir o kadar değerli olan bir uygulamadır. Ehil ellerde şifa olan botox, maalesef ehil olmayan ellerde zehir olma özelliğini korur. Uygulaması oldukça basit görünen botoks, yeterli bilgi ve donanımı olmayan kişilerce yapıldığında pişmanlık oluşturabilecek bir tedavidir.

Botoks fiyatları değerlendirilirken göz önüne alınması gereken en önemli nokta uzun vaadede botoksun “Estetik Cerrahinin fiyat-performans anlamında en iyi enstrümanlarının başında geldiği” söylemi olmalıdır.

Bir şişesinde 100 ünite Botilinum toxin (botox) bulunur.

Botoks Fiyatları Neye Göre Belirlenir? 

  • Herşeyden önce Botoks yurtdışından ithal edilen bir ilaçtır.
  • Hastayı ve neye ihtiyacı olduğunu iyi analiz etmek gerekir. Doğru noktalara, doğru dozlarda yapılmalıdır. Bu da ancak iyi bir anatomi bilgisi ve uygulama tecrübesi ile olabilir.
  • Botoks uygulamasını yapan doktorun tecrübesi ve branşı önemlidir.
  • Botoks geçici bir etkiye sahiptir. Ancak yanlış bir uygulama 4-6 ayı bulan bir süre yaşam kalitenizi ve sosyal yaşamınızı olumsuz bir biçimde etkileyebilir.
  • Botoksu nerede yaptırdığınız önemlidir. (Kafede, berber veya kuaför salonunda botoks yapılmaz)
  • Botoksu kime yaptırdığınız önem arzeder. (Kuaför, sağlık memuru vs botoks yapamaz)
  • Botox uygulanan bölge ve uygulanacak botoks dozu botoks fiyatı etkileyecek faktörlerdendir.
  • “Biz iki kişiyiz ilacın yarısını bana yarısını arkadaşıma yaparsanız botoks ücreti düşer mi?” gibi sorularla daha ucuza botoks yaptırma düşüncesi son deredece yanlış olup, botokstan elde edilecek faydalanımı azaltır. Çünkü her kişinin problemi ve botoks ihtiyacı farklıdır. Bazı kişilerde 80-90 ünite kullanılarak ancak istenilen sonuç elde edilirken, bazıları için 40 ünite yeterli olabilir. Unutulmamalıdır ki çok botoks, en faydalı botoks değildir. Optimum dozlarda, kişiye özel yaklaşım en sağlıklı olandır.
  • Migren tedavisinde botoks, kırışıklık botoksu, koltukaltı botoksu farklı dozlar kullanılan botoks tedavileridir. Yapılacak tedavinin türüne göre de botoks fiyatları değişir.
  • Botoks fiyatları ülkemizde yurtdışına göreçok daha makul ölçülerdedir.

Botoks Fiyatları Ankara 2023

Botoks fiyatları 2023 Ankara uygulama yapılacak bölge, uygulama prosedürüne göre değişkenlik gösterebilir. Detaylı bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Ankara Botoks Yapan Doktorlar ve Hastaneler

Botoks işlemi doktor tarafından yapılması gereken, tecrübe ve belli bir anatomi bilgisi gerektiren bir uygulamadır. Mimik kaslarının başlangıç ve bitiş noktalarını, seyirlerini ve fonksiyonel anatomisini bilmeyen birisi botoks yapamaz. Defalarca o bölgeyi ameliyat etmiş ve anatomiye çok hakim olan biz plastik cerrahların bile dikkat ile ele alması gereken bir uygulamadır. Birçok güzellik salonu veya ehliyetsiz insanlarca yapılan botoks size 6 ay süren bir ızdırap yaşatabilir.

Soru Sor
En az 70 karakter.
BOTOKS FİYAT TALEBİ
En az 70 karakter.

Görüş bildirmek veya Randevu almak için formu kullanabilirsiniz.

BOTOKS VİDEOLARI
Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 4689