Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluMENÜ

BOYUN BOTOKSU

Boyun Botoksu

Boyun ve dekolte bölgesi kadınlarda eller ile birlikte yaşlanmanın ilk görüldüğü bölgelerdendir. Boyun bölgesinde platisma kası tüm boynu kaplayan bir şal gibidir. Boyundaki kırışıklık ve yaşlılık belirtilerin cilde yansımasının da sebebidir.

Boyun Dekolte Botoksu

Boyun ve dekolte bölgesi kadınlarda eller ile birlikte yaşlanmanın ilk görüldüğü bölgelerdendir. Boyun bölgesinde platisma kası tüm boynu kaplayan bir şal gibidir. Boyundaki kırışıklık ve yaşlılık belirtilerin cilde yansımasının da sebebidir. Boyun Dekolte Botoksu ile kırışıklık tedavisi son derece popüler bir uygulamadır. Boyunda yaş ile birlikte en sık görülen deformiteler;

  • Boydan boya boynu kateden platismal bantlar
  • Boyunda üst taraflardaki enine çizgilenmeler
  • Boyun alt kısmındaki gevşeme ve boyuna çizgilenmelerdir.

Boyun Botoksu nedir? Boyun Botoksu ile kırışıklık tedavisi nasıl yapılır?

Boyun bölgesindeki bantlara yapılan boyun botoksu ile bantlar yok edilip yeniden oluşması engellenebilir. Ayrıca enine ve boyuna çizgiler yok edilebilir veya azaltılabilir. Platismal gevşeme ile cilt “daha parlak ve diri” görünür. Eğer boyundaki katlantılar ve çizgiler hafifletildi ancak tamamen yok edilemedi ise “boyun dolgusu ve botoks”, “boyun dolgusu ve derin fokus ultrason” kombinasyonları uygulanır. Derin fokus ultrasonun platisma kasındaki gerginlik kazandıran etkisi çarpıcıdır. Dolgu ise sadece o an için 1 sene süren bir dolgunluk sağlamak ile kalmaz, katlanma direncini arttırarak yeni kırışıklık oluşumunu engeller. Boyun botoksu ile boyun bölgesindeki bantlar ve enine kırışıklıkların tedavisi sıklıkla yüz botoksu sırasında talep edilir.

Dekolte Botoksu nedir? Dekolte botoksu ile kırışıklık tedavisi nasıl yapılır?

Dekolte bölgesi boyundaki şal şeklindeki platisma kasının devamı şeklindedir. Gece kıyafetlerinde hoş olmayan dekolte kırışıklıkları dekolte botoksu uygulaması ile daha diri görülebilir. Dekolte botoksu ile kırışıklık tedavisine yardımcı diğer bir uygulama da  derin fokus ultrason veya düşük molekül ağırlıklı ve nemlendirme özelliğindeki dolgulardır. Bunlar ile dekolte bölgesi canlı ve parlak bir görünüme kavuşturulabilir.

Dekolte botoksu ve Boyun botoksu uygulaması nasıl yapılır?

Diğer yüz bölgelerinde olduğu gibi önce lokal anestezik krem ve soğuk kompres petler ile ağrısız bir uygulama yapılır. Boyun botoksu için çok ağır olmayan vakalarda 25-30 Ü botoks yeterlidir.

Dekolte botoksu fiyatları ve Boyun botoksu fiyatları nasıldır?

Dekolte botoksu Ankara ve Boyun botoksu Ankara fiyatları ve işlemler hakkında detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

Soru Sor
En az 70 karakter.
BOTOKS FİYAT TALEBİ
En az 70 karakter.

Görüş bildirmek veya Randevu almak için formu kullanabilirsiniz.

BOTOKS VİDEOLARI
Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 4689