Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluMENÜ

DUDAK BOTOKSU

Dudak Botoksu

Dudağa yapılan botoks yaklaşık süresi 5-6 dakika olan uygulama öncesi buz ve lokal anestezik krem ile uygulama esnasında ağrı engellenir.

Dudak Botoksu Ankara

Dudaklar yüzümüzün tam ortasında hem estetik önemi, hem de fonksiyonel önemi olan organlardır. Aslında birçok kasın tam bir uyum içerisinde işlediği yemek, içmek ve konuşmak gibi en önemli işlevlerde görev yapan, diğer yandan da karşı cins tarafından estetik bir obje olarak beğeni uyandıran organlardır.

Bu komplike ve fonksiyonel yapıya yapılacak her estetik uygulama büyük bir dikkat ve tecrübe gerektirir. Özellikle dudakbotoksu uygulaması özel bir deneyim ve bilgi gerektirmektedir. Zira buradaki kas dengesini bozacak dozlar veya yanlış yere dudakbotoks uygulaması yapılması durumunda estetik görünüm yanı sıra konuşma, yeme içme fonksiyonları da geçici olarak bozulabilir.

Neden dudağa botoks yapılır?

  1. Botoks ile dikey üst dudak çizgilerinin tedavisi diğer adıyla botoks ile barkod çizgileri tedavisi amacıyla;

Aslında bu ikisi de aynı anlama gelmektedir. Yaş ve sigara gibi dudağa belirli bir hareket yapma alışkanlığı ile üst dudak çizgileri zamanla belirgin ve kalıcı bir hal alabilir. Özellikle çok derinleşmeden düzenli (5-6 ayda bir) botoks uygulaması yapılırsa bu çizgilerin oluşması önlenebilir ya da mevcut üst dudak çizgileri daha belirsiz, silik hale getirilebilir. Hatta sigara çizgileri yok edilebilir. Üst dudak botoksu fazla yapılırsa üst dudak uzar, hareketlerinde azalma görülür (Kukla dudağı). Estetik ve fonksiyonel açıdan istenmeyen bir durumdur. Üst dudak botoksu mikro dozlar ile başlanarak kişinin verdiği cevaba göre sonraki seanslarda yavaşça arttırılmalıdır.

  1. Dudak köşelerinin aşağı doğru çekmesi ve alt dudak köşesinden aşağı doğru yönelen oluklar durumunda botoks uygulaması yapılarak somurtkan ifade düzeltilebilir. Dudak kenarından aşağı doğru olan oluklar azaltılabilir. Bu bölgede depressor anguli oris kasları simetrik ve ölçülü bir şekilde bloke edilmelidir.
  2. Gülerken diş etlerinin görünmesi düzeltilmesi için botoks (Gummy smile) Güldüğünüzde üst dudak hiper aktivitesi mevcut ise diş etleri 1-2 milimetreden fazla gözüküyor ise botoks uygun bir tedavi olacaktır. Estetik olarak çok kabul görmeyen bu durum düzenli yapılan botokslar ile düzeltilebilir.

Üst dudak kırışıklıklarının (sigara çizgileri) botoks dışında tedavisi var mıdır?

Bazen hastalarda dudak hareketlerinde hiper aktivite olmaksızın üst dudakta kırışıklıklar oluşmuştur. Bu durumda dudak dolgusu veya hacim veren uygulamalar tercih edilir. Zira botoks dinamik yani hareket ile oluşan kırışıklıkların tedavisinde etkilidir. Molekül ağırlığı daha düşük (ince) dolgular son derece yüzeysel olarak dudak üzerindeki kırışıklıkların düzeltilmesi amacı ile kullanılır.

Dudak Botoksu nasıl yapılır?

Yaklaşık uygulama süresi 5-6 dakika olan uygulama öncesi buz ve lokal anestezik krem ile uygulama esnasında ağrı engellenir. Üst dudak botoksu sonrası morluk görülmez, kızarıklık ise 10 dakika sonra geçer. Botoks etkisi 3-7 gün içerisinde başlar, 14.günde tam olarak oturur.

Dudak Botoksu Ankara Fiyatları

Ankara dudak botoksu fiyatları, işlem yapan kişinin konuya dair tecrübesi ve ek uygulama bölgelerine göre değişir. Ankara dudak Botox hakkında detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

Soru Sor
En az 70 karakter.
BOTOKS FİYAT TALEBİ
En az 70 karakter.

Görüş bildirmek veya Randevu almak için formu kullanabilirsiniz.

BOTOKS VİDEOLARI
Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 4689