Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluMENÜ

DUDAK BOTOKSU FİYATLARI

Dudak Botoksu Fiyatları

Ankara dudak botoks 2022 fiyatları, işlem yapan kişinin (doktorun) konuya dair tecrübesi ve ek botoks uygulaması bölgelerine göre değişir.

Dudak botoksu fiyatları Ankara 2022

Dudak botoksu adı ile anılan farklı amaçlar ile yapılan uygulamalar mevcuttur. Dudak botoksu fiyatları her bir uygulama için farklılık gösterecektir.

Dudak bölgesine uygulanacak botulinum toksin A aşağıdaki amaçlar ile uygulanabilir. 

  1. Üst udak bölgesinde sigara çizgilerine botoks uygulaması adı ile de anılan, üst dudak kırışıklıklarının azaltılması/giderilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Dudak üsti kırışıklıklarına botoks uygulaması tecrübe gerektiren hassas bir işlemdir.
  2. Dudak kenarı düşüklüğünün botoks ile kaldırılması işleminde kullanılır. Dudak kenarlarını aşağı ve yukarı çeken kaslar mevcuttur. Bu kasların dengesi durumunda dudak kenarları normal pozisyonlarına kalırken, bu dengenin bozulması durumunda dudak kenarlarının aşağı doğru yönelimi, mutsuz somurtkan ve yaşlı bir ifade oluşturur. Botoks ile dudak kenarlarını aşağı çeken kasların aktivitesini değiştirerek daha gülümser ve genç bir ifade oluşturulabilir. Marionette çizgileri bu aşağı doğru yönelim sonucunda oluştuğundan bu yaşlılık etkisi (Marionette çizgilerinin botoks ile düzeltilmesi) de ortadan kaldırılmış olur.
  3. "Gummy smile" adı ile de bilinen gülünce diş etlerinin görünmesi durumu da dudak botoksu ile tedavi edilen durumlardandır. Gummy smile botox tedavisi veya diş eti gülüşü botoks uygulaması olarak bilinen tedavide gülme esnasında üst dudağın diş etlerini ortaya çıkartacak kadar yukarı çıkışı engellenmiş olur.
  4. "Botox lip flip" dudak botoksu uygulamasında üst dudağın daha geniş ve dolgun görünmesi sağlanabilir.

Yukarıda sayılan tüm bu tedaviler farklı ve tecrübe gerektiren botoks uygulama teknikleridir. Her biri farklı olan dudak botoksu fiyatları için lütfen doktorunuzla irtibata geçiniz. Dudak botoksu uygulamaları muhtelif dolgu uygulamaları ile kombine edilebilir. Ek prosedürler de dudak botoksu fiyatlarını etkileyen diğer faktörlerdir.

Soru Sor
En az 70 karakter.
BOTOKS FİYAT TALEBİ
En az 70 karakter.

Görüş bildirmek veya Randevu almak için formu kullanabilirsiniz.

BOTOKS VİDEOLARI
Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 4689