Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluMENÜ

GÖZ ÇEVRESİ BOTOKS

Göz Çevresi Botoks

Göz çevresi kırışıklıklarının mümkünse oluşmadan önlenmesi, oluşmuş ise kazayaklarının düzeltilmesi için botoks muhteşem bir çözümdür.

Göz Çevresi Kırışıklıkları Botoks

Göz çevresi kırışıklıkları (Kaz ayakları) yaş ile daha da belirginleşen estetik problemlerdir. Göz çevresi kırışıklıklarının mümkünse oluşmadan önlenmesi, oluşmuş ise kazayaklarının düzeltilmesi için botoks muhteşem bir çözümdür. Genetik yatkınlık, derinin göz çevresinde ince oluşu, mimikleri fazla kullanma ya da ışığa hassasiyet gibi sık tekrarlanan göz hareketleri ile oluşan göz çevresi kırışıklıklar için en iyi tedavi yöntemi kas aktivitesinin azaltılmasıdır.

Göz çevresini saran yuvarlak şekilli bir kas (orbicularis oculi) vardır. Bu kasın göz kenarındaki bölümünün hareketlerinin Botoks (Botilinum toksin) ile geçici olarak bloke edilmesi ile kırşıklık oluşması önlenir, mevcut kırşıklıklar düzeltilebilir. Kazayakları denilen göz çevresi kırışıklıklarına mümkünse oluşmadan Botoks ile müdahale etmek en uygunudur. Düzenli yapılan göz çevresi kırışıklıkları botoksu 5 yıl sonra sizi yaşıtlarınıza göre daha genç gösterebilir.

Göz çevresi kırışıklıkları (Kaz ayakları) botoks uygulaması nasıl yapılır?

Göz çevresi kırışıklıklarına botoks ya da kaz ayaklarına botoks tedavileri tek başına ya da diğer bölgelere yapılan botoks uygulamaları ile beraber yapılabilir. Kaz ayaklarına botoks göz çevresini saran yuvarlak kasımızın belirli bir kısmına çok ince iğneler ile yapılır. Botoks öncesinde lokal anestezik krem ve soğuk petler uygulanarak ağrı oluşmaması sağlanır. Mevcut kırışıklık derecesine göre uygun doz botoks yapılır. Göz çevresi Botoks sonrasında hemen günlük yaşamınıza ya da işinize dönebilirsiniz.

Göz çevresine Botoks uygulaması sonrasında ne zaman etkisini görürüm?

Göz çevresi kırışıklıkları botoks yaptıranlar 4 – 7 gün arasında botox etkisini görmeye başlar. Tam etkinin oturması 2 haftayı alır. Etki süresi kişiye göre 4-6 ay arasında değişir.

Göz Çevresi Kırışıklıkları Botoks fiyatları nedir?

Göz çevresi kırışıklıkları botoks fiyatları beraberinde uygulama yapılacak yüz bölgesine göre değişiklik gösterir. kaz ayakları Botoks fiyatı hakkında detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

Soru Sor
En az 70 karakter.
BOTOKS FİYAT TALEBİ
En az 70 karakter.

Görüş bildirmek veya Randevu almak için formu kullanabilirsiniz.

BOTOKS VİDEOLARI
Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 4689