Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluMENÜ

BOTOKS HAKKINDA MAKALELER

SİZDE GÖRÜŞ BİLDİRİN !

Botoks 2002 yılında FDA (Amerikan İlaç Dairesi) onayını aldığı andan itibaren, yüzde kırışıklıkları azaltmak ve koltuk altı terleme tedavisinde etkili bir yöntem olarak popülerliğini hızla kazanmıştır. Bu basit, ameliyatsız işlem ile yüzde; kaz ayağı, alın, kaş arası, dudak üstü gibi birçok bölgedeki kırışıklıkların giderilmesi mümkün olmuştur. Botoks kolay uygulanan ve etkili bir ameliyatsız estetik yöntemi olmak ile birlikte Botoks öncesi ve sonrası yapılması gerekenlere dikkat edilirse, başarı oranı artar ve botoksun zararlarından kaçınılmış olur.

  1. Alkol, aspirin ve anti-inflamatuar ilaçlardan kaçının

Botoks yaptıranlar botoks uygulamasından iki gün önce alkolden kaçınmalıdır. Botoks uygulamasından en az bir hafta önce aspirin veya anti-enflamatuar ilaç almayın. Bu sayede Botoks sonrası komplikasyon riski azalır, botoks sonrası morluk önlenebilir.

  1. Botoks sonrası sabırlı olun.. Etkileri 3-4. günden sonra başlar.

Botoks etkisi kaç günde görülür unutmamak gerekir. Botoks etkisi 3-4 günde başlar. Etkinin tam oluşması 7-10 günü bulabilir.  Sıkça rastladığımız durum ilk Botoks uygulaması sonrası etki 3. Ayda azalabilir. Ancak bundan sonraki Botox uygulamalarında 4-6 ay arası etki beklenir. Etkinin sona erdiğini en iyi siz anlarsınız.

  1. Kimler Botoks yaptıramaz.

Hamileyken Botoks yapılmamalıdır. Emzirirken Botox yapılmamalıdır. Nörolojik bir hastalığa sahip kişilerde Botox kullanmamalıdır.

  1. Botoks yan etkileri nelerdir?

Küçük ve geçici morluklar, işlem sonrası akşam geçici baş ağrısı en sık görülen Botox yan etkileridir. Bunlar geçici ve kısa sürelidir.

  1. Botoksu düzenli yaptırın..

Düzenli yapılan Botoks uygulamaları sayesinde kırışıklık yapan kaslarda zayıflama(atrofi) izlenir. Bu sayede ileriki yaşlarda daha pürüssüz ve kırışıklık olmayan bir yüze sahip olabilirsiniz. Yüzde kırışıklıklar oluşmadan daha genç yaşlarda başlanan botoks uygulamalarında elde edilen sonuçlar daha başarılıdır.

  1. En iyi Botoksu kim yapar?

Botoks mutlaka bir “doktor” tarafından yapılması gereken ilaç statüsündeki bir ajandır. Botoks sonrası komplikasyonlar ile yaşam kalitesinde düşme ve problemler yaşamamak için, yüz ve uygulama bölgesi anatomisine hakim bir doktor seçmenizi öneririz.

BOTOKS FİYAT TALEBİ
En az 70 karakter.

Görüş bildirmek veya Randevu almak için formu kullanabilirsiniz.

BOTOKS VİDEOLARI
Doç. Dr. Tarık ÇavuşoğluDoç. Dr. Tarık ÇavuşoğluPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 4689